Warsztaty dla dzieci

Home / Portfolio / Warsztaty dla dzieci
Warsztaty dla dzieci

Naszą myślą przewodnią jest: „Odnajdź i rozwiń z nami swoje pasje”. Z myślą o małych pasjonatach różnych dziedzin przygotowaliśmy warsztaty tematyczne, które prowadzone są w sposób cykliczny, raz w tyg. przez cały „rok szkolny” czyli od września do czerwca. Każdy z tych warsztatów, prowadzą osoby, które właśnie w tej dziedzinie czują się jak ryba w wodzie, w tym odnajdują spełnienie i radość. Sami także poprzez te warsztaty się rozwijają i pogłębiają swoje pasje.

Można u nas znaleźć warsztaty teatralne, muzyczne, rysunkowe, plastyczne, ruchowe, balet, jogę rodzinną oraz indywidualną naukę gry na instrumentach i śpiewu.

Ciągle się rozwijamy i poszerzamy naszą ofertę, jeśli szukasz jakichś konkretnych warsztatów powiedz nam o tym a może masz swój pomysł na ciekawe warsztaty i chciałbyś go z nami zrealizować?

Spójrz na nasz grafik i wybierz coś co może zainteresować twoje dziecko lub dopytaj nas o konkretne zajęcia pod nr tel. 664469288

 

OPISY ZAJĘĆ CYKLICZNYCH

POZNAJMY SIĘ! – Olga Korn

Koszt: 80 zł/m (lub 140 przy wyborze 2 zajęć Poznajmy się! i Turlanki Przytulanki)

Pozwolimy dzieciom stopniowo oswoić się z grupą rówieśniczą, wspierać w umiejętnym nawiązywaniu kontaktów oraz pomóc w nabywaniu umiejętności zabawy i zachowań z grupą dzieci.  Będziemy badać świat wykorzystując elementy pedagogiki Marii Montessori oraz Metody Dobrego Startu. Poćwiczymy również mowę poprzez gimnastykę buzi i języka. Odkryjemy techniki relaksacyjne, zabawy plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych materiałów.  Szczególne miejsce zajmą zabawy muzyczne ze śpiewem, tańcem i grą na instrumentach perkusyjnych. Pojawią się również elementy przydatne w przedszkolu, takie jak trening umiejętności samoobsługowych. Wspólnie będziemy oswajać nieznane i przygotowywać się do podejmowania nowych wyzwań!

 

TURLANKI-PRZYTULANKI – Anna Ostafil

Koszt: 80 zł/m (lub 140 przy wyborze 2 zajęć Poznajmy się! i Turlanki-Przytulanki) 

Zapraszam na kreatywne zajęcia inspirowane Ruchem Rozwijającym W. Sherborne, które mogą pogłębić kontakt rodzica z dzieckiem. Ruch Rozwijający proponuje powrót do najbardziej naturalnych, prostych, swobodnych działań w ruchu, które zachącają dzieci do twórczej aktywności, eksplorowania własnej siły i możliwości swojego ciała, wzmacniających wiarę w siebie, poczucie bezpieczeństwa oraz ogólny rozwój psychoruchowy i emocjonalny dziecka. Należą do nich m.in. wszelkie działania na podłodze, turlanie, raczkowanie, pełzanie, kołysanie, podnoszenie na rękach, wchodzenie na plecy, pod nogami, baraszkowanie, masowanie, przytulanie…
Podczas zajęć będę zachęcać do podejmowania różnych zadań/ćwiczeń/zabaw, tak, aby wspólnie w grupie poznawać się, oswajać, otwierać na twórczą ekspresję oraz doświadczanie radości i naturalnej przyjemności z bycia blisko. Czasem coś zaśpiewamy, zatańczymy, czasem namalujemy, czasem użyjemy instrumentów lub innych rekwizytów pobudzających wyobraźnię. Ale podstawą zajęć jest kreatywny ruch w relacji: rodzica z dzieckiem oraz wspólnie z grupą, a także badanie otoczenia poprzez zmysły, wzmacnianie zmysłów dotyku, priopriocepcji, równowagi i słuchu, budzenie wzajemnego zaufania między rodzicem i dzieckiem, rozwijanie pozawerbalnej komunikacji oraz świadomości ciała i jego potrzeb. Istotnym elementem są również dziecięce masażyki, relaksacja, ćwiczenie uważności i wyciszenie.

 

Rozwiń rączki (5-7) – Barbara Malawska

Koszt: 70 zł/m ( 1 h w tyg. z wszelkimi materiałami potrzebnymi na zajęcia)

Aby lepiej poznać świat wyobraźni, barw, materii i nabyć umiejętności tworzenia, łączenia, formowania, sklejania, malowania warto jest znaleźć na to dobry  czas, przestrzeń i ludzi którzy chcą to wspólnie z nami robić J  Znajdź własną drogę do stworzenia tego czego zapragniesz, rozwiąż problem który napotkałeś. My damy Ci narzędzia i pewność, że to co zrobiłeś jest w tym momencie najlepsze bo wykorzystałeś wszystkie umiejętności jakie posiadasz.

A z każdym spotkaniem Twoje umiejętności i radość czerpana z tworzenia będą coraz większe.

Stworzymy rzeczy użyteczne, ale też  takie które cieszą nasze oko, dlatego że są. Wykorzystamy wtórnie przedmioty, śmieci, teoretycznie już nie potrzebne, ale poszukamy też nowych materiałów , które dadzą nam inne możliwości tworzenia.

Czerp z nami radość z TWORZENIA!

 

Kolorowe rączki/ Artystyczne podróże małe i duże!

Koszt: 80 zł/m ( 1.5h w tyg. z wszelkimi materiałami potrzebnymi na zajęcia)

Dla dzieci rysunek, czy malarstwo stanowi naturalny sposób wypowiadania się o otaczającym ich świecie. Podczas zajęć każdy będzie mógł systematycznie zdobywać i poszerzać środki własnej ekspresji.  W praktyce poznamy konkretne techniki malarskie, rysunkowe, graficzne, rzeźbiarskie. Praca z zastosowaniem różnorodnych materiałów uwrażliwia dzieci na bogactwo otaczającego je świata, pomaga w rozwijaniu wyobraźni, ośmiela w działaniach twórczych.  Dzieci będą wykonywać prace studyjne, ale również liczne kompozycje z wyobraźni. Zdobędą wiedzę o komponowaniu na płaszczyźnie, poszerzą zakres konkretnych środków wyrazu w rysunku np.: światłocień, walor, kontrast… Zajęcia mają na celu poszerzanie wiedzy o sztuce, zdobywanie swobody twórczej przez rozwijanie konkretnych umiejętności, uwrażliwianie na otaczający świat.  Jeśli się uczyć, to od najlepszych, dlatego zapewnimy stały kontakt z dziełami wielkich mistrzów (reprodukcje, albumy, wycieczki).

 

Teatr „Abrakadabra” (6-11) – Beata Szewczyk

Koszt: 65 zł/m

“Nie ma dzieci nieuzdolnionych artystycznie, są tylko takie, którym nigdy nie dano możliwości występu przed publicznością” Doris Tarlowski. Podczas zajęć, będziemy wcielać się w różne role, te „dobre” i te „złe”, poznawać ciekawych bohaterów mierząc się z ich cechami i charakterami. Wspólnie tworzyć będziemy przedstawienia i wyruszymy na podbój przestworzy!  Będziemy obcować z literaturą, tańcem, muzyką, a przede wszystkim używać wyobraźni. Poćwiczymy dykcję, poruszanie się po scenie, pośpiewamy, zastanowimy się tez nad tym jak  świadomie używać rąk i nóg. Przed nami radosne chwile  odkrywania siebie, innych i świata teatru.

 

Zespól wokalny „SOLINKI” ( 6-11 lat) – Irena Słuszczyńska

Koszt: 65 zł/m

Warsztaty zespołu wokalnego dla początkujących i wszystkich,dla których muzyka i śpiew to fantastyczne hobby i możliwość samodoskonalenia.Celem zajęć jest odkrycie oraz uruchomienie umiejętności wokalnych,zwiększenie świadomości muzycznej, uwolnienie potencjalu.

Zajęcia obejmują naukę: prowadzenia oddechu, emisji głosu, rozwoju słuchu, dykcji i recytacji, interpretacji piosenki, ruchu scenicznego.

Lekcje prowadzę przy akompaniamencie fortepianu i z nagranymi podkładami dźwiękowymi.

Chcesz śpiewać? Uwierz w siebie i uwolnij swój głos!

 

Uwolnij Stopy – Anna Wiktoria Ostafil

Koszt: 60 zł/m

Wybrane ćwiczenia ruchowe i improwizacyjne oraz zabawy muzyczne mają za zadanie wspierać dziecięcą kreatywność, kształtować wyobraźnię ruchową i pamięć muzyczną. Priorytetem stają się: współpraca w grupie i budowanie dobrych relacji, eksperymentowanie z ruchem, swobodna taneczna improwizacja, poznawanie różnych jakości ruchu, dźwięku i przestrzeni, wzmacnianie wrażeń sensorycznych, zmysłów wzroku, słuchu, dotyku, równowagi i czucia głębokiego poprzez pracę z rekwizytami i instrumentami. Na zajęciach stworzymy oryginalne choreografie bazujące na inwencji dzieci oraz wykorzystamy instrumenty do tworzenia podkładów dźwiękowych, skonstruujemy też własne instrumenty muzyczne z prostych przedmiotów codziennego użytku.

Na zajęciach wykorzystuję rozmaite metody animacji muzyczno-ruchowej dzieci bazując na metodzie Tańca Kreatywnego wg idei Rudolfa Labana, metodzie Carla Orffa, Ruchu Rozwijającym Weroniki Sherborne, metodzie Aktywnego słuchania muzyki wg Batii Strauss, ćwiczeniach z zakresu Kinezjologii Edukacyjnej, a także elementach choreoterapii i relaksacji dla dzieci.

 

Balet (3-4 lat) (5-7 lat) – Anna Wiktoria Ostafil

Koszt: 90 zł/m ( 2x w tyg.)

Co może dać BALET? Ładną postawę ciała, wzmocnienie kondycji fizycznej oraz koordynacji ruchowej, umiejętność pracy w grupie, gibkość i przede wszystkim radość! Muzyka klasyczna wpływa na rozwój dziecka. Improwizacja taneczna rozbudza kreatywność, a publiczne występy wzmacniają pewność siebie. Zajęcia będą zawierać elementy:
• tańca klasycznego
• tańca ludowego
• rytmiki i ćwiczeń koordynacyjnych
• improwizacji tanecznej
• rozciągania

 

Joga Rodzinna – Sonia Medrala

Koszt: 200zł za cykl 8 spotkań

Joga dla DUŻYCH i MAŁYCH to połączenie ćwiczeń i zabaw, które rozwijają zwinność, koncentrację, pewność siebie i samoświadomości swojego ciała. W trakcie zajęć wprowadzane są również elementy uważności i relaksacji.

Korzyści płynące z jogi rodzinnej:

  • wzmocnienie mięśni, korekta sylwetki, zmniejszenie bulów kręgosłupa,
  • poprawa gibkości i elastyczności ciała,
  • rozluźnienie mięśni, relaks ciała i umysłu,
  • odreagowanie stresów i napięć emocjonalnych,
  • nauka samodyscypliny, rozwój komunikatywności, empatii i zdyscyplinowania w grupie jak również umiejętności bycia w relacji i budowania więzi grupowej.
  • obserwacja ćwiczącego rodzica wywiera korzystny wpływ na przyszłe nawyki dziecka

Regularne ćwiczenia korzystnie wpływają na nadpobudliwe i nerwowe dzieci. Jednocześnie joga potrafi pobudzić zmęczoną i znużoną osobę. Poprawia koncentrację, ale również przywraca ekspresję w dziecku lękliwym i wycofanym. Pracując z ciałem równocześnie pracujemy z psychiką. Oznacza to, że zmiany zachodzące na poziomie ciała wpływają na rozwój dziecka na poziomie psychicznym, czego efektem jest wzrost poczucia pewności siebie i wiary w siebie, samoakceptacji, samodzielności.

 

This entry was posted in . Bookmark the permalink.