Półkolonie

Home / Portfolio / Półkolonie
Półkolonie

Na pełne przygód wakacje z Klubem Otwartym zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 13 lat.

Czas 8.00-17.00

koszt 360 zł (drugi turnus i rodzeństwo -10%, zniżki nie łączą się)

KONTAKT: Joanna Horabik 511947393, kolonie@klubotwarty.com

Cena zawiera:

 • ubezpieczenie
 • dwudaniowy obiad i podwieczorek
 • wycieczki
 • warsztaty tematyczne

turnusy:

26-30.06/ 31.07-4.08 MARZYCIELE

3-7.07/ 24-28.07 PRZYRODNICY

10-14.07/ 14-18.08 WYNALAZCY

17-21.07/ 21-25.08 PODRÓŻNICY

Kilka słów o tym co nas czeka.. 😉

Marzyciele–  Kto z nas nie chciałby codziennie rano zamiast schodzić schodami, zjeżdżać zjeżdżalnią na śniadanie? Zaprojektujemy Domy Marzeń! Odkryjemy zaczarowane miejsca Krakowa. Stworzymy łapacze snów, które zawieszone w oknie uchwytują marzenia. Wybierzemy się na łąkę by pobujać w obłokach i znajdziemy drzwi do zaczarowanego ogrodu! Nie zapomnimy również, że w zdrowym ciele zdrowy duch! Pobiegamy, poćwiczymy ale i  potańczymy przy dźwiękach stworzonych własnoręcznie kalimb. 🙂

Atrakcje: warsztaty z architektem, Wycieczka do Krakowa z przewodnikiem, Wycieczka Niespodzianka :), warsztaty z malowania witraży (albo robienia łapaczy snów), warsztaty z tworzenia kalimby, zajęcia kreatywne, zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu.

Przyrodnicy– Przyjrzymy się przyrodzie i stworzymy własne zielniki, pomalujemy drewniane ptaszki, które pod wpływem farby zamieniają się w Rajskie spełniające marzenia. Stworzymy własny papier i piękny zielnik. Wybierzemy się na wycieczkę za miasto by spędzić dzień na łonie natury. Nie od dziś wiadomo, że dobry przyrodnik czasem musi wspiąć się na drzewo czy przeczołgać przez moczary by zdobyć wyjątkowe okazy roślin w duchu tej myśli będziemy hartować nasze ciała by były  zwinne! 🙂

Atrakcje: Warsztaty z pozyskiwania papieru czerpanego, wycieczka do Muzeum etnograficznego, Malowanie Rajskich Ptaszków, wycieczka na Zaczarowane Wzgórze, do Parku Linowego, warsztaty kreatywne.

Wynalazcy– Sprawdzimy jak działa fizyka w praktyce i czy fiolki i probówki z kolorowymi  płynami mogą wydawać dźwięki? Przełamiemy stereotyp i wprawimy nasze ciała w ruch by nie tylko mózg był sprawny! Przekonamy się na własnej skórze jak działają prawa grawitacji. Pojedziemy zobaczyć dawne wynalazki. Zaprojektujemy i stworzymy prototypy innowacji przydatnych w życiu codziennym! 🙂 Odwiedzimy mury średniowiecznego zamku i sprawdzimy jak został skonstruowany! Dowiemy się kto w ogóle wynalazł tamę i dlaczego, obejrzymy z  bliska i dowiemy się jak ją zbudowano!

ATRAKCJE: odwiedzimy Muzeum techniki, warsztaty kreatywne,  wycieczka do Parku linowego, warsztaty z fizykiem,  wycieczka na zamek, do skansenu i na tamę w Dobczycach.

Podróżnicy – Wybierzemy się na wycieczkę dookoła świata! poznamy obyczaje plemion afrykańskich. Spakujemy plecaki pełne pomysłów i  wyruszymy w podróż a gdzie? na nieznane lądy! W puszczę by poobcować z przyrodą i w miejską dżunglę by sprawdzić czy w tamtejszej trawie też coś piszczy. Poznamy nowe smaki i zapachy. Nauczymy sie rozbijać namiot i rozpalać ognisko, tworzyć sekretne obozowiska i robić coś z niczego! Zdobędziemy sprawności by podołać trudom wędrówek!

ATRAKCJE: spotkanie z podróżniczką, warsztaty kulinarne prosto z Indii, wyjazd do Puszczy Niepołomickiej, wycieczka do Wiosek Świata, do Parku linowego, pikniki, gry terenowe, warsztaty kreatywne.

Zapewniamy!

 • czas spędzony na poszukiwaniu i odkrywaniu bez pośpiechu i bez stresu
 • naszą uważność na potrzeby Twojego dziecka
 • ciekawe, kreatywne wyzwania i zadania dzięki czemu zdobędzie nową wiedzę i umiejętności
 • brak rywalizacji a w zamian elementy grywalizacji
 • opiekunów którzy potrafią słuchać i rozmawiać z dziećmi
 • uwagę i czas dla każdego uczestnika dzięki mało licznym grupom
 • codzienne małe i duże NIESPODZIANKI (rodzice o dużych niespodziankach są informowani z wyprzedzeniem 😉 )
 • codzienną dawkę ruchu na świeżym powietrzu
 • domową atmosferę
 • warsztaty, wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi!

Ramowy plan  dnia

Ramowy?  ponieważ będziemy brać pod uwagę różne okoliczności takie jak potrzeby dzieci, pogodę czy nieoczekiwane sytuacje. Dokładniejszy plan wyślemy przed planowanym turnusem do zainteresowanych osób.

8.00 – 9.00 Zabawy integracyjne

9.00 – 9.30 Drugie śniadanie (we własnym zakresie)

9.30 – 13.00 Wyprawy, wycieczki, warsztaty

13.00-14.00 Obiad i relaks

14.00 – 16.00 Wyprawy, warsztaty, spotkania a w przerwie podwieczorek

16.00 – 17.00 Gry i zabawy w Klubie

This entry was posted in . Bookmark the permalink.